تماس با ما : 36612477-021 info@fiteco.ir

پروژه اطلاعات

مورد مطالعه

لوله گالوانیزه
شرکت فروزان تامین کننده و وارد کننده انواع لوله گالوانیزه گرم و لوله گالوانیزه سرد، در سایزهای متفاوت و ارسال سریع آن به سراسر ایران می باشد.

لوله های گالوانیزه خود به دو دسته تقسیم می شوند :

۱- لوله گالوانیزه فولادی

۲- لوله گالوانیزه آهنی

این دو نوع در بازار به لوله های آهنی سفید معروف اند و به اشتباه بین این دو نوع فرق گذاشته نمی شود در صورتی کهلوله گالوانیزه فولادی در مقایسه با لوله گالوانیزه آهنی  سبک تر و براق تر است.

هر دو نوع لوله گالوانیزه در شاخه های ۶ متری ساخته می شوند و در هر دو سر حدیده شده اند. قطر اسمی این لوله ها از اینچ تا ۸ اینچ دسته بندی شده اند. برای اتصال لوله گالوانیزه نمی توان از فرایند جوشکاری استفاده نمود چرا که در اثر حرارت جوشکاری روی موجود در لوله گالوانیزه اکسید شده و گاز اکسید روی ایجاد شده برای تنفس خطرناک است.و منجر به بروز مسمومیت و عوارض جدی میشود.

لوله گالوانیزه فولادی

این نوع لوله گالوانیزه برای آبرسانی و گاهی برای تخلیه فاضلاب به کار برده می شوند. ولی مورد استفاده اصلی لوله گالوانیزه برای تهویه است. جنس این لوله ها از فولاد نرمی است که در ساختن لوله گالوانیزه ورقه فولاد را با فشار داخل قالب عبور داده و درز لوله گالوانیزه را جوش می دهند و سپس آنها را جهت افزایش مقاومت در برابر اسیدها و زنگ زدگی ها روی اندود ( گالوانیزه ) می کنند. لوله گالوانیزه فولادی نسبت به نوع آهنی در برابر اسیدها مقاومت کمتری دارند. برای گالوانیزه کردن لوله های فولادی از پیل شیمیایی یا پیل گالوانیک استفاده می کنند.

لوله های آهنی گالوانیزه مدرن لوله

جنس این نوع لوله گالوانیزه از آهن سفید نورد شده است که درز آن توسط دستگاههای درز جوش بهم جوش داده می شود و سپس لوله را در فلز روی مذاب فرو می برند. این لوله ها از رنگ تیره و خاکستری شان شناخته می شوند.

در زیر به نمونه هایی از لوله گالوانیزه اشاره میشود :

گالوانیزه گرم برای لوله های بدون درز(مانیسمان):

لوله گالوانیزه گرم برای لوله های بدون درز(مانیسمان) که درصنایع مادر مورد استفاده قرارمیگیرد براساس سایز وضخامت متغیربوده، که زیرنظرکارشناسان با بالاترین کیفیت تحت استاندارد روز بصورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تولید وعرضه میگردد.

.

لوله گالوانیزه گرم (انواع لوله آب) :

گالوانیزاه گرم انواع لوله آب از سایز ۲/۱ الی ۴ اینچ به صورت تمام اتوماتیک و از ۵ اینچ به بالا به صورت نیمه اتوماتیک ودستی انجام میگیرد. کلیه مراحل تولید  بر اساس استاندارد ASTM A123 روزدنیا کنترل وتولید میگردد.